Sosyal Medya

(0212) 466 2 666
info@validesultankizlisesi.com

Hafta İçi - Saat 8.00 - 18.00
Pazar Kapalı

Vakide Sultan Kız Koleji 10.sınıf öğrencimiz Havvanur Balcıoğlu İstanbul’un Fethinin 565.yılı dolayısıyla düzenlenen Şiir ve Kompozisyon yarışmasında şiir dalında 3.oldu. Bakırköy Cem Karaca Kültür Merkezi’nde düzenlenen törende öğrencimiz ödülünü aldı. Öğrencimizi ve Öğretmeni Kıymet Taşkın Hocamızı başarısından dolayı tebrik ederiz.

Valide Sultan Kız Lisemizde 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılının sonunda mezun olup okula veda edecek öğrencilerimiz için bir iftar yemeği düzenlendi. İftar yemeğimize Kurucumuz Sayın Seher Başer, Okul Müdürümüz Ersan Karaismail ve öğretmenlerimiz katıldı. Dört yıl boyunca birlikte olduğumuz; ilk gençliklerine tanıklık ettiğimiz; elimizde büyüyen öğrencilerimize veda edecek olmanın hüznüyle huzur içinde geçen bir akşam yaşandı.

Özel Valide Sultan Kız Kolejimizde Geleneksel Okul Pikniğimiz bugün Çatalca İnceğiz Köyü Atlı Binicilik piknik alanında veli, öğretmen ve öğrencilerimizin yoğun katılımıyla gerçekleşti. Öğrencilerimiz yoğun geçen Eğitim-Öğretim yılının yorgunluğunu atarak birlikte keyifli zaman geçirdiler.    

Valide Sultan Kız Kolejimizde bugün öğrencilerimizi bilimle daha yakından tanıştırmak amacıyla; fen alanındaki projelerin sergilendiği, deneylerin yapıldığı ve öğrencilerimizin müzik eşliğinde keyifli zamanlar geçirdikleri “Bahar ve Bilim Şenliği” düzenlendi.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı okulumuzda yapılan törenle kutlandı. Okulumuzda yapılan 19 Mayıs kutlamaları saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Törende Görsel Sanatlar Öğretmenimiz Kübra Uysal’ın yaptığı konuşmada günün anlam önemine değindi. Atatürk tarafından gençlere armağan edilen bu günde öğrenciler de okudukları şiirlerle coşkuya ortak oldular.

Valide Sultan Kız Koleji 12.sınıf öğrencilerimizin mezuniyet töreni; Ataköy Yunus Emre Kültür Merkezi’nde Kurucumuz Sayın Seher Başer Hanımefendi olmak üzere, öğretmenlerimiz ve velilerimizin katılımıyla gerçekleştirildi. Törende öğrencilerimize mezuniyet belgelerinin verilmesinin ardından pasta kesimi yapıldı. Keplerin atılmasına mezuniyet töreni sona erdi. Gururumuz olan öğrencilerimize hayatları boyunca başarılar dileriz.

Valide Sultan Kız Kolejimizde öğrencilerimiz Ramazan ayına girmemiz vesilesiyle “Hoşgeldin Ya Şehri Ramazan” başlıklı bir pano hazırladılar. Okulumuzun ise, Öğrencilerimizin Ramazan iklimini gönüllerinde hissedebilmeleri adına küçük hediyeleri oldu.

Okul Müdürümüz Ersan Karaismail’in kafile başkanlığında öğrenci, öğretmen ve velilerimizle Safranbolu ve Amasra’ya bir gezi düzenlendi. Gezimizin ilk durağı olan Safranbolu Yörük Köyü’nde 350 yıllık tarihi geçmişe sahip olan ahşap yığma evleri ve anıtsal yapıları inceledik. Gezimizin 2.durağı Fatih Sultan Mehmet’in “Lala, Lala Çeşm-i Cihan bu mu ola?” diyerek hayran olduğu Amasra idi. Amasra’ nın

Valide Sultan Kız Lisemizde Efendimizin “Cennet Annelerin Ayaklarının Altındadır” sözüne mazhar olan Değerli Annelerimizin Anneler Gününü kutladık. Kurucumuz Sayın Seher Başer Hanımefendinin konuşması ile başlayan program sonunda pasta kesilerek, velilerimize özel olarak hazırlanan hediyeler takdim edildi.

Valide Sultan Kız Kolejimizde İlahiyatçı Yazar Ramazan Kayan’ın konuşmacı olarak katıldığı Kulluk ve Sorumluluk konulu bir Konferans düzenlendi. Konferans sonunda yazarımız katılımcılara kitaplarını imzaladı.  

Valide Sultan Kız Koleji ve Başer Sağlık Koleji olarak Bakırköy Milli Eğitim Müdürlüğünün Aqua Florya’da gerçekleştirdiği 4. Eğitim ve Kariyer Günleri etkinliğine katıldık.

Özel Valide Sultan Kız Kolejimiz ve İyilikder İle birlikte Afrika’da su kuyusu açabilmek için 19-20 Nisanda Bakırköy Yenimahalle Camiinde hayır kermesi düzenledik. Katılım sağlayan tüm hayırseverlere teşekkür ederiz. devam edecek olan kermesimize tüm hayırseverleri bekliyoruz

Okulumuzda 1-7 Mart Yeşilay Haftası kutlandı. Türkiye Yeşilay Cemiyeti Bakırköy Şubesi İlçe Başkanı Avukat Sayın Cem Kaya’nın konuk olduğu programda, sağlıklı yaşama dikkat çekmek amacıyla öğrencilerimizin ilgiyle izlediği bir sunum gerçekleştirilmiştir. Programı hazırlayan Biyoloji Öğretmenimiz Sayın Mehtap Alim’e ve konuğumuz Avukat Sayın Cem Kaya’ya değerli katkılarından dolayı teşekkür ederiz.

Özel Valide Sultan Anadolu Kız Kolejimizde bugün İstanbul Büyükşehir Belediyesinin düzenlemiş olduğu “Beyaz Gezi” kapsamında ; Yerebatan Sarnıcı ve Miniatürk’e bir gezi düzenlendi. Öğrencilerimiz rehberimiz eşliğinde tarihi yapılar ile ilgili bilgi edinerek güzel bir gün geçirdiler.

Her yıl 14 Mart’ta matematik tutkunları tarafından farklı etkinlikler düzenlenerek kutlanan Dünya Pi Günü etkinlikleri çerçevesinde, Öğrencilerimiz Pİ pastaları yaparak hem eğlendiler hem de matematiğin bu en önemli sabitine adanmış bu günü kutladılar.

Valide Sultan Kız Lisesi 11. ve 12. Sınıf öğrencilerimiz mesleki tanıtım çalışmaları kapsamında Sabahattin Zaim Üniversitesini ziyaret ettiler. Öğrencilerimize üniversiteyi ve lisans programlarını doğrudan tanıma olanağı sunan gezide; bölümler hakkında bilgi aldılar, okulun fiziki yapısını, sosyal etkinlik alanlarını tanıdılar ve genel havasını teneffüs ettiler. Misafirperverliklerinden dolayı Sabahattin Zaim Üniversitesine teşekkür ediyoruz.

Valide Sultan Kız Koleji 9.ve 10.sınıf öğrencilerimiz öğretmenlerimiz rehberliğinde CNR Expo Kitap Fuarını ziyaret ettiler.

Özel Valide Sultan Kız Lisesi Olarak Öğrencilerimizile Edirnekapı Şehitliği Ziyaretini Gerçekleştirdik.

11. Sınıf öğrencilerimiz Biyoloji dersinde insanların duyu organlarını ve merkezi sinir sistemini yakından inceleme fırsatını buldular.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle, Başer Eğitim Kurumları bünyemizde bulunan

Bakırköy ilçe Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlemiş olduğu “Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü”

Türkiye Yeşilay Cemiyeti tarafından ülkemiz genelinde düzenlenen “Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek”temalı yarışmada Görsel eser kategorisinde

Özel Valide Sultan Kız Kolejimizde 3-4 Mart 2018tarihlerinde 8. 9.ve 10.sınıf öğrencilerine yönelikolarak bursluluk sınavı düzenlendi. Sınav Sonuçları, 15 Mart tarihinde Web sayfamız üzerinden yayınlanacak olup, öğrencilerimize sınavdan aldığı puan dilimine göre Eğitim Bursu verilecektir.

Bakırköy Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğünün ilçe şenlikleri kapsamında

Valide Sultan Kız Kolejimizde Kurucumuz Seher Başer başkanlığında okul aile birliği

Valide Sultan Anadolu Kız Kolejimizde bugün Uzman Psikolog/Yazar Esan Gül’ü konuk ettik.

Valide Sultan Kız Kolejimizde şu anda Afrin’de Ülkemizin ve Milletimizin güvenliği

Valide Sultan Anadolu Kız Lisesi Yeşilay Kulübü olarak günümüzde uyuşturucu kullanma

Valide Sultan Kız Koleji öğrencilerimiz kariyer günleri kapsamında Yıldız Teknik ÜniversitesiDavutpaşa Kampüsünü ziyaret ettiler.  

Valide Sultan Kız Kolejimizde 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı 1.dönem sona erdi.Okul Müdürümüz

Özel Valide Sultan Kız Koleji öğrencilerimiz dönemin son gezi programında İstanbul’un

Özel Valide Sultan Kız Koleji öğrencilerimiz TÜGVA’nın düzenlediği İstanbul Panorama

Valide Sultan Kız Kolejimizde Vefatının 81. yıl dönümünde İstiklal Marşı şairimiz,

Özel Valide Sultan Kız Kolejimizde İHH Kadın Kolları Başkanı Fatma Türk tarafından

Valide Sultan Kız Lisesi Okul Aile Birliği Toplantısı yapıldı.

Valide Sultan Kız Koleji öğrencilerimiz Havacılık Müzesini ziyaret ettiler.

Özel Valide Sultan Kız Koleji öğrencilerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü için düzenledikleri etkinliğimiz.

24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle Başer Eğitim Kurumları bünyemizde bulanan

Özel Valide Sultan Kız Lisemizde Dünya Diyabet Günü etkinliği düzenlendi.

Valide Sultan Kız Lisesi Kütüphane Haftası Düzenledi.

Valide Sultan Kız Lisesi 24 Şubatta Boğaziçi Üniversitesin’de idi.

Valide Sultan Kız Lisesi, Milli Eğitim Bakanlığı müfredatına göre eğitim öğretim yılında 10. Sınıf Biyoloji ve Sağlık Bilgisi dersinde aşağıdaki plan çerçevesinde kız öğrencilerin eğitimlerini sürdürecektir. EYLÜL Mitoz ve Eşeysiz Üreme EKİM Mitoz ve Eşeysiz Üreme Mayoz veEşeyli Üreme KASIM Mayoz veEşeyli Üreme Büyüme veGelişme ARALIK Büyüme veGelişme Kalıtım ve Biyolojik Çeşitlilik OCAK Kalıtım ve

Valide Sultan Kız Lisesi, Milli Eğitim Bakanlığı müfredatına göre eğitim öğretim yılında 10. Sınıf Beden Eğitimi dersinde aşağıdaki plan çerçevesinde kız öğrencilerin eğitimlerini sürdürecektir. EYLÜL ‘Atatürk ve Spor’: Atatürk’ün spor hakkında söylediği sözler, okunur, araştırılır, sınıfın panosuna asılır. Okulun yakınında bulunun spor alanları tanıtılır ve spor branşlar hakkında genel bilgi verilir. Beden eğitimi dersinde kullanılacak

Valide Sultan Kız Lisesi, Milli Eğitim Bakanlığı müfredatına göre eğitim öğretim yılında 9. Sınıf Beden Eğitimi dersinde aşağıdaki plan çerçevesinde kız öğrencilerin eğitimlerini sürdürecektir. EYLÜL ‘Atatürk ve Spor’ Atatürk’ün spora ve sporcuya verdiği önem araştırılarak bu konunun sınıfta tartışılması istenir. Beden eğitimi dersinde kullanılacak ders kıyafetleri, soyunma odalarının kullanımı ile ilgili açıklamalarda bulunulur; sonraki derslerde

Valide Sultan Kız Lisesi, Milli Eğitim Bakanlığı müfredatına göre eğitim öğretim yılında 9. Sınıf Dil ve Anlatım dersinde aşağıdaki plan çerçevesinde kız öğrencilerin eğitimlerini sürdürecektir. EYLÜL I. ÜNİTE: İLETİŞİM, DİL VE KÜLTÜR 1. İletişim Atatürkçü Düşüncede Yer Alan Temel Fikirleri Kapsayan Bazı Konular – Basın Hürriyeti 2. İnsan, İletişim ve Dil EKİM 3. Dil-Kültür İlişkisi

Valide Sultan Kız Lisesi, Milli Eğitim Bakanlığı müfredatına göre eğitim öğretim yılında 9. Sınıf Türk Edebiyatı dersinde aşağıdaki plan çerçevesinde kız öğrencilerin eğitimlerini sürdürecektir. EYLÜL I. ÜNİTE: GÜZEL SANATLAR VE EDEBİYAT 1. Güzel Sanatlarda Edebiyatın Yeri 2. Edebiyatın Bilimlerle İlişkisi Atatürkçü Düşüncede Yer Alan Temel Fikirleri Kapsayan Bazı Konular – Güzel Sanatlar – Milletlerin Tanınmasında

Valide Sultan Kız Lisesi, Milli Eğitim Bakanlığı müfredatına göre eğitim öğretim yılında 9. Sınıf Kur’an-ı Kerim dersinde aşağıdaki plan çerçevesinde kız öğrencilerin eğitimlerini sürdürecektir. EYLÜL 1. ÜNİTE KUR’AN-I KERİM’İ TANIYALIM – Öğrencilerle tanışma, ders işlenişi hakkında genel bilgiler verme. I. KUR’AN-I KERİM’İN ÖZELLİKLERİ 1. Kur’an-ı Kerim’in özgünlüğü 1. Harfler ve Özellikleri (ÜNİTE 2) 1.1. Harfler

Valide Sultan Kız Lisesi, Milli Eğitim Bakanlığı müfredatına göre eğitim öğretim yılında 9. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinde aşağıdaki plan çerçevesinde kız öğrencilerin eğitimlerini sürdürecektir. EYLÜL I.ÜNİTE: İNSAN VE DİN Dersin önemi, gerekliliği, ders ve konuların tanıtımı 1. İnsanın Evrendeki Konumu EKİM 2. İnsanın Doğası ve Din 3. Dinin İnsan Hayatındaki Yeri ve

Valide Sultan Kız Lisesi, Milli Eğitim Bakanlığı müfredatına göre eğitim öğretim yılında 9. Sınıf Biyoloji ve Sağlık Bilgisi dersinde aşağıdaki plan çerçevesinde kız öğrencilerin eğitimlerini sürdürecektir. EYLÜL I.ÜNİTE: SAĞLIKLI YAŞAM Sağlığın tanımı, sağlıkla ilgili kavramlar, sağlık ölçütleri Sağlığa etki eden etmenler Sağlık hizmetlerinden yararlanma yolları Tedavi ve rahabilitasyon hizmetleri Sağlık hizmetlerinden yararlanma yolları EKİM Sağlık

Valide Sultan Kız Lisesi, Milli Eğitim Bakanlığı müfredatına göre eğitim öğretim yılında 9. Sınıf Matematik dersinde aşağıdaki plan çerçevesinde kız öğrencilerin eğitimlerini sürdürecektir. EYLÜL 1. ÜNİTE: SAYILAR VE CEBİR Kümelerde kavramlar Kümelerde işlemler Gerçek sayılar EKİM 1. derece denklemler ve eşitsizlikler Üslü ifadeler ve denklemler KASIM Üslü ifadeler ve denklemler Denklem ve eşitsizlikler ARALIK Denklem

Valide Sultan Kız Lisesi, Milli Eğitim Bakanlığı müfredatına göre eğitim öğretim yılında 9. Sınıf Kimya dersinde aşağıdaki plan çerçevesinde kız öğrencilerin eğitimlerini sürdürecektir. EYLÜL 1.ÜNİTE: KİMYA BİLİMİ 1.İnsanların ilk zamanlarda madde ile etkileşimleri. .Simya ve Madde yapısı hakkındaki ilk düşünceler 1.Yanma olayı ve modern kimyanın ortaya çıkışı EKİM 2. Hayatımızda Kimya 3. Kimyanın sembolik dili

Valide Sultan Anadolu Kız Lisesi Bursluluk Sınavları yapılacaktır. Bursluluk sınavları sonucunda dereceye girecek kız öğrencilerimiz kazandıkları burslara göre kız kolejimize yerleştirileceklerdir. İlk 3 öğrencimize %100,   4, 10 arası öğrencilerimize %75,   11, 20 arası öğrencilerimize %50     Bursluluk Sınavına katılan her öğrenciye erken kayıt yaptırması halinde %20 indirim uygulanacaktır.   Bursluluk Sınavı tarih