Sosyal Medya

(0212) 466 2 666
info@validesultankizlisesi.com

Hafta İçi - Saat 8.00 - 18.00
Pazar Kapalı

Yönetim Kurulu Başkanı; Seher BAŞER

seher-baser

 

1959 Yozgat – Sorgun doğumlu Seher BAŞER ilk ve orta öğrenimini Ankara’da tamamladıktan sonra Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun oldu. Ankara’da matbaacılık sektörüne girerek entegre matba işletmesinde oldukça başarılı bir performans sergiledi. Ankara genelinde basım ve yayım konusunda çalışmalarda bulundu. Daha sonra yayıncılık hayatını üniversite sınavlarına hazırlık dergisi olan Tercih Dergileri’ni yayımlayarak sürdürdü. Derginin benimsenmesi ve ülke genelinde etkili olması sonucunda 2002 yılında İstanbul Bakırköy’de Tercih Dergisi Dershaneleri’ni açtı. 2008 yılında örgün eğitim dışına çıkmış ve lise diploması alamamış kişilere yeniden eğitim alma imkanını sağlamak amacıyla, İstanbul Bakırköy’de Tercihim Akşam Lisesi’ni, Yenibosna ve Güneşli’de Özel Başer Akşam Liselerini açarak eğitim ağını genişletti. 2012 yılında eğitim kuruluşlarına Bağcılar Özel Başer Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’ni de ekledi.
Seher Başer tüm bu tecrübelerinin ardından 2014’te, yıllardır hayalini kurduğu; sadece kız öğrencilere ileri düzeyde eğitim vermek ve onları, manevi değerlerini koruyarak geleceğe hazırlamak amacıyla İstanbul Bakırköy’de Valide Sultan Kız Kolejini açtı.

Kurucumuzdan Mesaj

Saygıdeğer Veliler, Sevgili Öğrenciler,
Gelişmiş toplumlar, gençlerin eğitiminde onların ilgi, istek ve yeteneklerini göz önüne alırlar. Böylelikle yetişkin yaşa geldiklerinde bireylerin mesleklerini doğru seçmeleri, seçtikleri işte başarılı olmaları, kendilerine uygun alanlarda istihdam edilmeleri sağlanır.
Biz Valide Sultan Kız Kolejin’de kız öğrencilerimizi, bu doğrultuda yetiştirirken; aynı zamanda kültürel ve ahlaki yönden de geliştirmek istiyoruz.
Teknolojik gelişmelerin hızla yaşandığı dünyada ne yazık ki ahlaki değerler kendini koruyamaz hale gelmiştir. Hemen her alanda eski değerlerimizin giderek zayıfladığı bir gerçektir. Bizim yapmak istediğimiz en önemli şey kız öğrencilerimizi ahlaki ve duygusal yönden kuvvetli bireyler olarak yetiştirmektir. Eğer kızlarımıza bu gücü verebilirsek onların gelecekte hem başarılı hem de mutlu birer birey olacaklarına inanıyoruz.
Geleceğin bilgili, kültürlü, kendi ayakları üzerinde durabilen, yüksek ahlak sahibi, değerlerimize sahip çıkacak HANIMEFENDİLERİ kolejimizde yetişecek, milli ve manevi değerlerimizi gelecek nesillere taşıyacaklardır.
Sizleri, bu büyük ailemizin bir parçası olmaya davet ediyorum.

 

               Seher BAŞER
Kurucu/Yönetim Kurulu Başkanı