Sosyal Medya

(0212) 466 2 666
info@validesultankizlisesi.com

Hafta İçi - Saat 8.00 - 18.00
Pazar Kapalı

Yıllık Planlar

Yıllık planlar her eğitim öğretim yılı başında Milli Eğitim Bakanlığı’nın ön gördüğü kriterlere uygun olarak tüm okullarda öğretmenler tarafından hazırlanarak eğitim öğretimin belirli bir plan doğrultusunda yapılabilmesini sağlamak amacıyla hazırlanır.

 

Plan yapmak zorunluluktan çok gerekliliktir. Tüm okullarda, ki buna kız lisemiz de dahil, derslere ve eğitim faaliyetlerine hazırlıklı girmek kanunlarımız gereği zorunlu olmakla beraber, eğitsel açıdan bakıldığında gözden kaçamayacak bir gerekliliktir. Çünkü belirli bir plan çerçevesinde hazırlanmış ve yürütülmekte olan her faaliyet sonucunda başarılı olma şansı çok yüksektir. Eğitim öğretimde de planlı olarak yapılan faaliyetler tüm yaş grubundaki öğrencilerin başarıya ulaşmalarında önemli rol oynar.

 

Valide Sultan Kız Lisesi branş öğretmenleri tarafından hazırlanmış yıllık planların haftalara göre özetlerini kız öğrencilerimiz ve siz velilerimiz ile paylaşmak istedik. Bu paylaşımdaki amacımız kız lisemizde yapılan her faaliyetin 1 yıl öncesinden planlanmış olduğunu, hiçbir faaliyetin ve öğretilen hiçbir bilginin tesadüf eseri o tarihte öğretilmediğinin sizler tarafından da bilinmesini sağlamaktır.

 

Yıllık planlarda bazı derslerde konuların zorluğu, öğrencilerin konuya kesin hakim olduklarının kız lisesi öğretmenleri tarafından kanaat getirildiği durumlar gibi bazı sebeplerle yıl içinde çok sık olmamakla birlikte birer haftalık oynamalar olabilir. Tüm bu oynamalar kız koleji müdüriyeti ve yetkin öğretmenlerimizin kontrolu altında, öğrencilerimizin eğitimden alacakları fayda ön planda tutularak  olabilmektedir.

 

Ayrıca bu paylaşımı yapmamızdaki diğer bir amaç kız öğrencilerimize planlamanın ne denli önemli olduğunu, kız lisesi öğretmenlerinin onlar için okul öncesi, devamı ve sonrasında ne gibi emekler verdiklerini bir nebze olsun aktarabilmektir.

 

Tüm titiz çalışmalarından dolayı kız lisesi öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

 

 

ZORUNLU DERSLER 9. SınıfZORUNLU DERSLER 10. SınıfZORUNLU DERSLER 11. SınıfZORUNLU DERSLER 12. Sınıf
 Tarih Tarih x x
 Kimya Kimya Kimya Kimya
 Matematik Matematik Matematik ve Geometri Matematik ve Geometri
 Biyoloji ve Sağlık Bilgisi Biyoloji ve Sağlık Bilgisi Biyoloji ve Sağlık Bilgisi Biyoloji ve Sağlık Bilgisi
 Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi
 Kur’an-ı Kerim Kur’an-ı Kerim Kur’an-ı Kerim Kur’an-ı Kerim
 Türk Dili Edebiyatı Türk Dili Edebiyatı Türk Dili Edebiyatı Türk Dili Edebiyatı
 Dil ve Anlatım Dil ve Anlatım Dil ve Anlatım Dil ve Anlatım
 Beden Eğitimi Beden Eğitimi Beden Eğitimi x